Rannakodu pakub väiksematele ja suurematele gruppidele temaatilisi üritusi. Lisaks peopaigale on
meie kaudu võimalik tellida ka lähtuvalt peo teemast päevajuhti ning esinejaid. Samuti pakume
toitlustust ja majutust, kui on plaan pikemalt pidu pidada.

MERETEEMALISED:


1. Piraadipidu
2. Rannakalurid
3. Sadamakõrts
4. Merehädalised
5. Kruiisilaev

 

RETROPIDU:


1. Pioneerilaager
2. Kolhoosipidu
3. Diskostaaride suvelaager
4. Puhkekodu nr. 15

Küsi pakkumist, planeerime koos!

Koostööpartnerid

Meie heaks naabriks on RMK Kabli Looduskeskus
Looduskeskus asub mereäärses männitukas, Liivi lahe kaldal, Rannakodust mõnesaja meeti kaugusel. Rannikumeri, rannaniidud, vaheldusrikkad metsad, meeliköitvad rabad ning kohalikud looduskaunid paigad iseloomustavad meie lähiümbrust kõige paremini.

 

Kabli looduse õpperada
Kabli Looduskeskuse juurest alguse saav 1,8 km pikkuse raja läbimiseks kulub 1-1,5 tundi, mistõttu on see sobilik ka väikestele lastele. Rada möödub õpetlikust pesakastimaailmast, linnuvaatlustornidest ning rannaniidust. Lisaks loomadele-lindudele võib siin vaadelda Edela-Eesti rannikualadele iseloomulikke ja haruldasi taimeliike, mitmekesiseid maastikke, erinevaid elupaiku ja vääriselupaiku.

 

Kabli Linnujaama
loorvõrgud maantee ääres jäävad silma igale teelisele, kes Kabli külla sõidab. Nende abil on linde püütud ja nende rännet uuritud juba pea 40 aastat. Lisaks lindudele uuritakse siin ka nahkhiirte, kiilide ning päevaliblikate rändeliikumisi. Linnujaam töötab regulaarselt augusti keskpaigast kuni novembri alguseni. Sel ajal saab kokkuleppel uurimistööga ka lähemalt tutvust teha.

 

Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada
saab alguse otse Via Baltica maantee äärest asuvast parklast. Rada on 2,2 km pikkune ning lookleb läbi Tolkuse raba, üle kõrgete luitemägede ja jõuab Tornimäele. Siin asub 15 meetri kõrgune vaatetorn. Sobiva ilma korral võib vaatlustornist märgata Kihnu saart. Teisel pool maanteed leiate mõnusa koha piknikupidamiseks ning lõkke tegemiseks.

 

Laiksaare õpperaja
eesmärgiks on tutvustada Eestis vähe esinevaid lammimetsi ning neile omaseid taimekooslusi. Rada läbides tuleb ületada purdeid ja mahalangenud puid ning ronida mööda jõekallast. Raja keskel on väike metsaonn koos tuleasemega.

 

Rae järv ja RMK matkarada.
Rae järv on armastatud kalastamispaik ning mõnus supluskoht kuumadel suvepäevadel. Siit leiad kõik vajaliku heaks puhkuseks looduses – parkla, käimla, lõkke- ja piknikukohad, atraktsioonid lastele, kiigud ning õpperaja. Matkaraja pikkus on 1,7 km.

 

Nigula Looduskaitseala
hõlmab 6400 ha ulatuses soid, metsi ning niite. Siinse puutumata loodusega tutvumiseks on külastajate tarbeks ettevalmistatud mitmeid matkaradu ja vaatetorne. Nigula raba õpperaja pikkus on 6,8 km ning selle läbimiseks tuleks varuda 3-4 h aega. Rada kulgeb mööda Nigula raba ja suurt rabajärve.

 

530 m pikkune laudrada viib esimese tornini, kust avaneb suurepärane vaade rabale ja põlismetsaga kaetud rabasaartele. Matkajal on võimalus imetleda inimtegevusest puutumatuid metsamassiive ja hea õnne korral kohata ka metsaelanike. Pärast retke on võimalik parklas jalgu puhata ja keha kinnitada.

 

Ainaži linn
Vanemad inimesed mäletavad Ainažit veel Heinaste nime järgi ning aegu, mil linn veel Eestimaa piiridesse kuulus. Linn on rannikul peale Pärnut suurim asula, kust leiad kauplused, rahaautomaadi, söögikohad. Ainažis kunagi töötanud merekooli ruumes on nüüd muuseum, mis jutustab siinse ranniku endistest laevameistritest, laevadest ja merereisidest. Huvipakkuv on ka Ainaži tuletõrjemuuseum ning külastamist väärib Ainaži muul ja liivarand.

 

Pärnu
Pärnu on rikka ajaloo ja atraktiivse olevikuga pea 175-aasta vanune kuurortlinn, kus on mõnus elada, suurepärane puhata ning hea töötada. Linn on koduks umbes 43 000 inimesele.